Бесплатни концерти на Ламбе и „Некст тајм“ во Тетово

by fokus 16:57
16:57

Два концерти кои ќе бидат бесплатни за публиката и ќе се одржат на отворено се најавени во Тетово, од страна на граѓанската иницијатива ,,Го сакам Тетово”.

На 10-ти август ќе настапи Ламбе Алабаковски, а пак наредниот ден, на 11-ти август концерт ќе одржи дуото ,,Некст тајм”.

Концертите ќе се одржат во Жена Парк со почеток од 20 часот, а од иницијативата најавуваат повеќе слични забавни настани во текот на летото.

В.К.

Поврзани новости