Бесот е насочен кон Арсовска, ќе се блокира само пред Град Скопје

by Fokus

Приватните превозници утрово најавија дека е можно Скопје да биде одблокирано, а протестите да се префрлат само пред бараките на Град Скопје оти како што велат, бесот е кон градоначалниката Данела Арсовска.

Градоначалничката Данела Арсовска, пак, јавно на седница на Советот изјави дека нема намера да им го  плати долгот на приватниците, им рече да ја тужат.

Поврзани новости