БЕСА во 15 часот ќе соопшти дали влегува во новата влада

by fokus 11:57
11:57

Движењето БЕСА најави дека денеска во 15 часот ќе одржи прес конференција на која се очекува да соопштат дали ќе бидат дел од идната влада или само ќе и дадат поддршка со своите пет пратеници.

Во 13 часот БЕСА ќе одржи Централен комитет кој ќе треба да ја донесе оваа одлука.

- Advertisements -

Поврзани новости