БЕСА: Со новиот Буџет власта ќе купува гласови за изборите

by Фокус 18:27
18:27

Движењето БЕСА денеска реагираше дека со новиот предложен Буџет, Македонија се наоѓа пред уште една голема измама и злоупотреба која ја подготвува власта пред изборите.

-Да се врати предлог буџетот во Владата, а од април да се спреми нов кој ке понуди излез од кризата,Не може министерот за финансии да предложи ваков буџет, бидејќи со него ке купуваат гласови за да останат уште на власт, изјави Биљал Касами од БЕСА.

- Advertisements -

Касами го нарече предлог Буџетот антидржавен и преложи  документот да се повлече и да се усвои нов во кој ке има пари само за неоходно функционирање на државата.

Поврзани новости