Беса пристигна на конгресот на СДСМ

by fokus 12:10
12:10

На конгресот на СДСМ на кој се очекува реизбор на Зоран Заев, актуелниот претседател на социјалдемократите пристигна и Билал Касами, претседател на партијата Беса која е поканета како гостин, како и останатите партии – ДУИ на Али Ахмети и претставници на помалите политички партии.

Конгресот се одржува во скопскиот хотел „Александар Палас“, а се поканети 700 делегати.

- Advertisements -

Поврзани новости