БЕСА не отстапува од своите барања

by fokus 19:15
19:15

По средбата на Билал Касами со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, Фатон Фазлиу од Движењето БЕСА рече дека се уште нема договор помеѓу партиите.

Фазлиу додаде дека тие нема да отстапат од нивните барања кои ги ветиле пред граѓаните.

- Advertisements -

Фазлиу кратко кажа дека барањата на БЕСА се добро познати на јавноста и дека тие се клучни за преговорите за учество во владата на Заев.

Поврзани новости