БЕСА: Ќе му ги дадеме потписите на СДСМ, а за коалиција допрва ќе преговараме

by fokus

БЕСА е спремна да му ги даде потписите на Зоран Заев за да го добие мандатот за состав на влада, но за коалиција допрва ќе преговараат. Ова е пораката што потпретседателот на партијата, Африм Гаши, ја изјави по средбата со еврокомесарот Јоханес Хан.

Претходно, од БЕСА порачаа дека главен услов за коалиција е прифаќање на барањата од заедничката албанската платформа.

Поврзани новости