БЕСА формираше комисија која ќе преговара со СДСМ

by fokus 17:33
17:33

Од БЕСА денеска информираа дека нивното Централно претседателство денеска одржало седница на која станало збор за основните начела за учество во владината коалиција со СДСМ и дека за таа цел е формирана комисија на чело со Арбен Лабеништи, кој е потпретседател на движењето.

-Во духот на ветувањето за транспарентност со албанскиот гласач, Централното претседателство на Беса го информира членството, но и јавноста, дека останува посветена на својата изборна програма, со која ја освои довербата на Албанците во Македонија на изборите од 11 декември 2016 год. За другите детали и за исходот на преговорите јавноста ќе биде информирана навреме, соопштија од Беса.

- Advertisements -

Од движењето информираат дека комисијата од денеска ги започнува преговорите со мандатарот Зоран Заев.

Поврзани новости