БЕСА: ДУИ стана огранок на СДСМ

by Фокус 22:36
22:36

Денес во многу албански општини не победи ДУИ, туку СДСМ, рече Фатон Фазлиу од БЕСА.

Како што рече тој, онаму каде имало мегдан меѓу Албанците, победилe БЕСА и Алијансата за Албанците, додека ДУИ победила таму каде добила помош од СДСМ.

- Advertisements -

-Ние му честитаме на СДСМ за победата, но не на ДУИ, која стана огранок на СДСМ – рече Фазлиу.

Поврзани новости