Беровчанец починал откако се превртеле со тракторот

by fokus

Жител на село Двориште во Берово починал откако се превртел тракторот кој го управувал негов соселанец.

Според МВР, трагедијата се случила околу 1 часто по полноќ во саботата, кога 22-годишник управувајќи трактор во селото Двориште-Берово, изгубил контрола и паднал во провалија.

Во кабината на тракторот бил и негов 34-годипшен соселанец. Тој починал од здобиените повреди на пат кон Медицински центар -Берово.

Поврзани новости