Бен Стилер се сретна со Зеленски: Украинците ја имаат поддршката од светот

by Fokus 11:17
11:17

Актерот Бен Стилер пристигна во Украина откако ги посети бегалците од таа земја кои се наоѓаат во Полска. Тој го посети и украинскиот претседател Володимир Зеленски, кој на „Телеграм“ ја најави посетата на актерот.

„Украинците имаат поддршка од целиот свет, од многу познати личности. Посетата на Бен Стилер уште еднаш го потврдува тоа. Вашите средби со нашиот народ зборуваат многу. Цениме што сте тука во овој тежок момент за нашата земја“, напиша Зеленски.

Поврзани новости