Белизе пред Македонија на ФИФА ранг листата

by fokus 15:36
15:36

Македонија продокжува да тоне на ФИФА ранг листата и сега се наоѓа на 162 место, седум места наназад во однос на октомвриското рангирање. Една позиција пред нас е Белизе, како и Танзанија и Аруба.

За новиот пад на македонската фудбалска репрезентација влијаеше последниот пораз од Шпанија, кој само се надоврза на очајните резултати на македонските репрезентативци.

- Advertisements -

Во одиграни четири натпревари во квалификациите за Светското првенство, Македонија има исто толку порази.

Поврзани новости