Белиот лав Чака пристигна во Скопје

by fokus 16:37
16:37

Белиот лав Чака денеска пристигна во скопската Зоолошка градина и се придружи на лавицата Бела.

- Advertising -

Добредојде Чака ❤️За првпат градот Скопје и скопската зоолошка станаа дом на бели лавови.Чака ќе и се придружи на…

Publiée par Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје sur Mercredi 29 janvier 2020

Така информираа од Зоолошката градина во Скопје, која за првпат стана дом на бели лавови.

Тие се едни од најретките видови на светот и за жал се пред истребување во природата.

Поврзани новости