Бејли: Сите вработени во ДИК знаеја за делењето високи бонуси меѓу членовите

by fokus 16:26
16:26

Не ја започнав јас приказната со делењето високи бонуси во Државната изборна комисија. Сите вработени таму го знаеја тоа, и не само во Комисијата. Јас го кажав мојот коментар за да почне здрава јавна дебата за тоа прашање, изјави денеска американскиот амбасадор Џес Бејли во Штип, каде пред студентите говореше на тема корупција.

Бејли пред студентите и професорите на Правниот факултет во Штип одржа предавање на тема корупција. Тој во своето излгање забележа дека широко распространета корупција и слабото владеење на правото се две работи, кои одат рака под рака и многу често младите се најголемите жртви на корупцијата.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Извор: МИА

Поврзани новости