Бејли: Оставете ги СЈО и судовите да си ја завршат работата

by Фокус 10:42
10:42

Американскиот амбасадор Џес Бејли утрово на твитер реагираше на одлуката на шефот на државата Ѓорѓе Иванов да ги помилува сите политичари за прислушуваните разговори.

– Помилување без судски процес ги штити корумпираните политичари и нивните соработници. Оставете ги СЈО и судовите да си ја завршат работата – Бејли утрово на Твитер.

 

Поврзани новости