Бејли и Орав се надеваат на договор меѓу политичките партии

by fokus 16:08
16:08

По завршувањето на одвоените билатерални средби со претставници за политичките партии потписници на Договорот од Прижино, евроамбасадорот Аиво Орав и американскиот амбасадор Џес Бејли ги изразија своите надежи дека наскоро ќе се постигне договор меѓу партиите.

-Имавме блиски средби и разговори со партиите, се надевам дека брзо ќе постигнеме договор, изјави евроамбасадорот Орав.

И американскиот амбасадор Бејли даде слична изјава и рече дека се надева дека во следните денови ќе има напредок.

Поврзани новости