Бејли го чекаше Груевски 45 минути и сам го отвори училиштето

by Фокус 11:38
11:38

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли го чекаше денеска 45 минути премиерот Никола Груевски да се појави на отворањето на реновираното училиште „Димитар Влахов“.

Откако првиот човек на владата не се појави, Бејли реши самиот со министерот за образование Абдулаќим Адеми да влезе да ги поздрави учениците и да го отвори училиштето.

- Advertisements -

Поврзани новости