Бебе од Струга со тешки повреди донесено во болница

by Fokus

Во СВР Охрид, вчера околу 11 часот, било пријавено дека во болницата „Свети Еразмо“ со тешки телесни повреди било донесено 16-месечно дете од Струга, информираат денеска од Министерството за внатрешни работи.

Од Министерството за внатрешни работи додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот

Поврзани новости