Башбакан Груевски на прошетка во Бодрум „растура“ на англиски

by Фокус

Премиерот во моментов е во Турција на одмор по покана на новиот турски претседател Реџеп Таип Ердоган. Сепак, човекот решил да одмара па затоа не им даде изјава на турските новинари иако им се заблагодари со едно „тенкју“. Тие го прашаа што мисли за Ердоган.

Инаку, на одморот во Турција на премиерот, освен сопругата Боркица и ќерките, друштво им прави и мајката на Груевски, баба Нада.

Поврзани новости