Барселона го прегази Вардар

by Fokus 21:40
21:40

Македонскиот ракометен првак Вардар втор пат за само шест дена загуби од Барселона во годинашното издание од Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ вечерва загубија на гостински терен со убедливи 34:26.

Високиот пораз е претрпен поради лошото второ полувреме кое вардарци го загубија со 18:11, откако на пауза отидоа само со еден негатива (15:16).

- Advertisements -

За Вардар ова е трет пораз по осум рунди во ЛШ по што падна на четвртата позиција.

Поврзани новости