Барокно осветлување од 68 000 евра на кејот на Вардар

by fokus 20:31
20:31

Педесетина барокни канделабри деновиве беа поставени околу рекреативната патека покрај Вардар во Скопје, пишува САКАМДАКАЖАМ.мк

Една канделабра чини 1 600 евра, а за целосно осветлување на патеката за џогинг, Град скопје потроши 86 000 евра.

- Advertisements -

Оваа патека со години не беше осветлена, па рекреативците во неколку наврати официјално се обраќаа до Град Скопје со барање да ја осветлат патеката за да можат и навечер да ја користат. Сепак не очекуваа дека Градот ќе одгвори на нивното барање со барокни канделабри.

 

Поврзани новости