Барди пред трансфер во Трабзонспор

by Fokus 22:35
22:35

Македонскиот репрезентативец Енис Барди е на чекор до трансфер во турскиот клуб Трабзонспор, пренесуваат медиумите од Турција.

Според информациите од оваа земја, Барди и Трабзонспор ги договориле личните услови и се очекува тој да потпише тригодишен договор.

Поврзани новости