Барди ни донесе голем бод против Словенија

by Fokus 22:53
22:53

Фудбалерот на Леванте, Енис Барди донесе голем бод за Македонија, во квалификацискиот меч против Словенија кој заврши со нерешен резултат, 1-1.

Селекцијата на Игор Ангеловски имаше неколку фантастични шанси преку Пандев и Барди, но Словенија од својата прва сериозна акција дојде до водство. При еден центаршут, Зајц умешно избега на нашата одбрана и погоди за 1-0.

- Advertisements -

Во второто полувреме, нашиот национален тим загира подобро, а Енис Барди одлично ја искористи асистенцијата на Алиоски и биеше неодбранливо кон голот на Облак.

Поврзани новости