Бакрачевски: На оваа позиција нема да бидам најкорисен, но немам предрасуди за која било позиција

by fokus 19:58
19:58

Поранешниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачевски откако се врати на својата професија беше прераспределен на позиција раководител на Оддел за аритмии, која е пониска од неговата претходна – шеф на одделот за интервентна кардилологија.

Сепак тој во изјава вели дека нема предрасуди да извршува професионални обврски на која било позиција во институцијата.

- Advertisements -

-Јас знам каде е моето место, каде би бил најкорисен, најкомпетентен и од најголема помош за институцијата и пациентите. Други не мислат така, и тоа е нивно право. Но ќе повторам – тоа нема да го коментирам, изјави Бакрачевски.

Поврзани новости