Бајруш останува на слобода, добил условен отпуст од 11 месеци

by fokus 12:08
12:08

Кумановецот Бајруш Сејдиу не се враќа во затвор, туку останува на слобода по одлука на Кривичниот суд, објави порталот dosie.mk.

Според одлуката на Кривичен совет на Кривичниот суд на Сејдиу му бил даден условен отпуст од 11 месеци. Тој има две пресуди една од 12 години затвор и уште една од 5 и пол години. Осуден е за малверзации со стечајни постапки, фалсификување цигари и злосторничко здружување.

- Advertisements -

Поврзани новости