Бајден со војниците во Полска јадеше пица

by Fokus

Американскиот претседател Џо Бајден денеска е во Полска, во градот Жешов, кој е на околу 100 километри од границата со Украина.

Тој се состана со членовите на 82-та воздушно-десантна дивизија, кои, заедно со полските сојузници, го бранат источното крило на Алијансата.

Бајден разговарал со војниците и разговарал со нив. Но, многумина ги воодушевил со правењето на „селфи“ фотографиите и јадењето пица со нив.

Поврзани новости