Бабунски: Македонија ќе ја победи Бугарија!

by Fokus 11:36
11:36

Фудбалската репрезентација на Македонија на 2 јуни на гостински терен ќе го започне своето натпреварување во Лигата на нации на УЕФА.

Некогашниот младински напаѓач Доријан Бабунски во изјава за бугарските медиуми вели дека Македонија ќе победи на овој меч.

„Македонската фудбалска репрезентација е во одлична форма и очекувам да победиме. Се надевам на добра атмосфера“, истакна Бабунски.

Поврзани новости