Автомобил излета во близина на Плетвар, патниците полесно повредени

by fokus 21:58
21:58

На патот Градско – Прилеп во близина на Плетвар околу 18 часот од засега непознати причини патничко возило „пежо“ излетало од патот и се превртило.

Во него биле двајца патници од Штип кои се здобиле со полесни повреди, информира Сања Стаматова, портпарол на СВР Битола.

- Advertisements -

Увид на местото на сообраќајката направила прилепската полиција. Сообраќајот се одвива нормално.

Поврзани новости