Автобус слета на патот Цетиње – Будвa, најмалку тројца загинати

by Fokus

На патот Цетиње – Будва, во местото Обзовица, денеска попладне автобус излетал од коловозот, било потврдено на Антена М од ОКЦ на Полициската управа.

Медиумите јавуваат дека најмалку три лица загинале, но полициската управа на ОКЦ засега не може да ја потврди оваа информација.

Како што рекоа, има повеќе повредени, но засега немаат детални информации за нивниот број и видот на повредите. Сите расположливи единици во моментов се на местото на несреќата.

Повредените се транспортирани во Цетиње и Подгорица. Несреќата се случила после 12 часот.

Полициското одделение на мрежата Х соопшти дека автобусот „Паповиќ“ слетал од коловозот.

На терен се сите расположливи полициски единици, како и службите на УХМР и Управата за вонредни состојби“, соопштија од УП.

Подгорица вијести пишува, а пренесува РТС, според првичните податоци, во автобусот имало меѓу 30 и 35 лица.

 

Поврзани новости