Автобус се преврте во Германија, над 30 туристи настрадаа

by Fokus 17:03
17:03

Туристички автобус од Полска денеска излета од автопат во Германија и се преврте, при што настрадаа 32 лица.

Инцидентот се случил во раните утрински часови на автопат во близина на градот Хамбург.

- Advertising -

Во автобусот се наоѓале вкупно 48 луѓе, а засега не е позната причината за несреќата, објавија германските медиуми.

Поврзани новости