Aвтобус излетал од автопат во Турција, има и загинати патници

by Fokus

Во сообраќајна несреќа шт се случи на автопат во Турција, загинаа осум лица и над 30 се повредени, откако автобус излетал од автопат.

Според информациите од Турција, возачот изгубил контрола над возилото, а четворица од повредените се во критична состојба.

Поврзани новости