Австрискиот шеф на дипломатијата на митингот на ВМРО-ДПМНЕ

by Фокус 20:53
20:53

Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц говореше на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје.

Тој изјави дека без залагањата на владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе било невозможно да ја затворат балканската мигрантска рута, која во 2015 година била транзитна точка за уште 60.000 мигранти.

- Advertisements -

Покрај него, и други претставници на европските народни партии присуствуваат во Скопје во знак на поддршка на ДПМНЕ.

Поврзани новости