Авионот со Навални наместо на Внуково слета на Шереметјево

by fokus 19:17
19:17

Авионот со кој патуваше рускиот опозиционер Алексеј Навални наместо на Внуково слета на аеродромот Шереметјево.

Првично пилотот најавил доцнење од 30 минути поради „технички проблеми“, а потоа ги известил патниците оти авионот е пренасочен и оти ќе слета на московскиот аеродром Шереметјево.

- Advertisements -

Претходно, полицијата уапси околу 10 приврзаници на опозиционерот Алексеј Навални, кои го чекаат на аеродромот Внуково. Меѓу уапсените е и опозициската политичарка Љубов Собољ.

Приведени приврзаници на Навални кои го чекале на московскиот аеродром

Поврзани новости