„Аудиција за виновници за министерски пиздарии“

by fokus 14:56
14:56

„Дали си можеби ти следниот кој што доброволно ќе се пријави за кривични дела кои што не ги сторил!? Дали си доволно посветен!?“

Вака почнува описот на настанот кој денеска се појави на Фејсбук, а кој всушност е исмевање на целиот случај со доплнителниот заменик-министер за труд и социјална политика, Диме Спасов. Настанот е на фејсбук групата „ВМРО на денот“.

- Advertisements -

-Дали мислиш дека оцрнувањето на нашите дополнителни помошни додатни заменици министри во предизборие е дело на комуњарско-lgbt-$oro$-eврејско-грчко-шиптарко-спрско-бугарски служби, а не на фактот што се злоупотребувачи на !?
ТОГАШ!
Aудиција за виновници за министерски пиздарии е вистинското место за тебе!
Стручното жири составено до Тони, Миленко и Мирка ќе ги одбере најдобрите! Следуваат големи награди! Пријави на e-mail- [email protected], стои на настанот објавен на Фејсбук.

 

Поврзани новости