(АУДИО) Како владиниот врв го криеше убиството на Мартин Нешкоски

by fokus 14:54
14:54

Во една од „бомбите“ која ја објави СДСМ, се слуша како тогашната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска и нејзините соработници се обидуваат да го скријат убиството на младиот Мартин Нешкоски. За убиството знаел и поранешниот премиер, Никола Груевски.

 

Поврзани новости