Аце Коцевски најверојатно ќе биде кандидат за градоначалник на Велес од СДСМ

by Fokus 09:39
09:39

Аце Коцевски најверојатно ќе биде пак кандидат за градоначалник на Велес од редовите на владејачката СДСМ на престојните локални избори што ќе се одржат на 15 октомври.

Коцевски на последните избори во 2013 година изгуби од неговиот противкандидат од ВМРО-ДПМНЕ, Славчо Чадиев.

- Advertising -

Инаку, партискиот лидер и премиер, Зоран Заев, денес изјави дека СДСМ утврдила 70 отсто од кандидатите за градоначалници.

Поврзани новости