Атина: Сочувство за ужасните вести од БЈРМ

by fokus

Грција преку „Твитер“ изрази сочуство за жртвите во пополавите во Македонија.

„Изразуваме жалење за ужасните вести од БЈРМ. Сочуство за семејствата на жртвите од екстремните временски услови“, се вели во постот на грчкото Министерство за надворешни работи.

Untitled

 

 

Поврзани новости