Атиџе се онесвести на настанот „Денови на македонскиот мед“, повикана Брза Помош

by fokus 13:57
13:57

Атиџе Муратова, главната протагонистка на документарниот фил „Медена Земја“ денеска во Скопје на улица „Македонија“ присуствува на отворањето на настанот „Денови на македонскиот мед“, но во еден момент таа изгуби свест, поради што беше повикана Брза Помош, објави телевизија Телма.

Муратова на денешната манифестација донесе мед од диви пчели, каде се изложени пчелни производи од пчелари од цела Македонија.

- Advertising -

Поврзани новости