Атентаторите на Мадуро: „Не успеавме ама не се откажуваме”

by fokus

Тајното венецуелско движење наречено “Soldados de Franelas” ја преземаа одговорноста за обидот за убиство на претседателот Николас Мадуро.

– Операцијата се состоеше од лет на два дрона кои беа наполнети со експлозив C-4 до претседателската трибина. Снајперистите на почесната гарда успеаја да ги соборат дроновите пред да стигнат до метата. Овој пат тоа не успеа, но само е прашање на време, напиша групата на својот Твитер профил.

Поврзани новости