Нови 62 заразени со Ковид 19, две лица починаа

by Фокус

Во изминатото деноноќие регистрирани се 62 новозаразени со Ковид 19, што е значителен пораст во однос на вчера, кога беа евидентирани 35 нови случаи.

Според неофицијални информации на Фокус, 24 од нив се од Скопје, 14 од Штип, 12 од Тетово итн.

Инаку, две лица од Струга и Гостивар починаа.

Поврзани новости