ВИДЕО: МВР изведе вежба во охридското езеро, специјалци ловеа „опасни лица“ на брод

by Фокус 16:25
16:25

Припадниците на Единицата за специјални задачи, Езерската полиција и Хеликоптерската единица, во склоп на одбележувањето на 7 Мај- Денот на македонската полиција, денеска во охридското направија пристаниште изведоа тактичко-показна вежба во Охридското езеро со напад на пловен објект заради совладување и лишување од слобода на опасни лица.

-Навистина беше прекрасно чувството ода се видат сите можности на македонските полицајци,, пред се, на специјалните единици, и со тоа да покажеме дека сме подготвени да одговриме на било каков предизвик – рече министерот Оливер Спасовски.

Вежбата може да се погледне после 16-тата минута од видеото што го објави МВР.

Поврзани новости