Украл БМВ со шведски таблички вредно скоро милион денари

by Фокус 15:56
15:56

Засега непознат сторител вчера на улицата “Лазар Личеновски“, на полигонот на кејот, одзел патничко моторно возило “БМВ 530“ со шведски национални ознаки во кое имало лап топ и куфер со облека.

Според МВР, сторителот се стекнал со противправна имотна корист од околу 976.000 денари.

- Advertisements -

Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости