Нов земјотрес го стресе охридскиот регион

by Фокус 10:09
10:09

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија синоќа после 22 часот регистрира земјотрес со епицентар на 10 километри западно од Охрид.

Земјотресот беше почувствуван од населението во Охрид и Ресен со интензитет III-IV степени според Европската Макросеизмичка Скала.

- Advertising -

Ова е еден од многуте земјотреси шти ги зафаи охридкиот регион во последниот период.

Поврзани новости