Над 3.000 нови мигранти влегле во Македонија

by Фокус 10:13
10:13

Околу 3.500 мигранти влегле на територија на Македонија во изминатото деноноќие, процениле од УНХЦР.

Најголем дел од нив биле превезени со воз од кампот кај Гевгелија до граничниот премин Табановце.

- Advertisements -

Другите, пак, заминале по истиот пат со автобуси и такси-возила.

Поврзани новости