Костадинов објави амандман на Лашкоска: Се бараат 100.000 денари за обнова на опашката на бикот

by Фокус 13:19
13:19

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов, кој воедно е пратеник во парламентот, објави амандман поднесен од пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ, Ане Лашкоска, со кој таа предлага релокација на средства во износ од 100.000 денари за обнова на опашката на бикот. лоциран на улица Македонија во центарот на Скопје.

Патем, Костадинов вели дека овој амандман, како и сите други, пратениците на ДПМНЕ го испраќаат до „Претседателот на Собрание на Република С. Македонија, што, според него, значи дека опозицијата го прифатила уставното име.

- Advertisements -

Поврзани новости