Артан Груби ја „прекрсти“ партијата „Беса“ во Здружение „Бега“

by Fokus 16:42
16:42

Артан Груби, пратеник од новото парламентарно мнозинство во обраќањето на денешната седница за избор на нова влада ја „прекрсти“ партијата „Беса“ во Здружение Бега, најверојатно за тоа што на 27 април, крвавиот четврток си отидоа од Собранието, пред да започнат крвавите настани.

Африм Гаши му возврати на Груби дека нема ниту да му реплицира, затоа што нема почит кон него.

- Advertisements -

 

Поврзани новости