Аргентина е вториот полуфиналист

by Fokus

Аргентина вечерва преку пенал рулетот ја порази Холандија со што стана вториот полуфиналист на светското фудбалско првенство во Катар.

По продолженијата, со изведување на пенали  Аргентинците славеа над Холандија.

Аргентина во полуфиналето ќе се сретне со Хрватска која вечерва го порази фаворитот Бразил исто така преку изведувањето на пенали.

Втората полуфинална двојка ќе бие позната утре.

Поврзани новости