Арената „Филип II“ го менува името

by fokus 16:25
16:25

Националната арена „Филип II“ ќе се ребрендира и ќе се прекрсти во „Телеком Арена“. За таа цел, денеска договор потпишаа  „Македонски Телеком“ и Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен и деловен простор.

-Нашата поддршка ќе обезбеди промоција на Телеком Арената во пошироки рамки по примерот на светски познатите стадиони, но и дополнително ќе го поттикнеме здравиот начин на живот и развојот на спортски дух кај граѓаните во државата, истакна главниот извршен директор на Македонски Телеком, Андреас Маиерхофер.

- Advertisements -

Брендираната „Телеком Арена“ ќе биде домаќин на Супер Купот на УЕФА во 2017 година на кој ќе учествуваат победниците на Лигата на шампионите на УЕФА и Лигата на Европа на УЕФА за 2016-17 година.

Поврзани новости