Уапсен Зоран Верушевски, поранешен директор на ДБК

by Фокус 23:29
23:29

Полицијата вечерва го упаси Зоран Верушевски, поранешен директор на Дирекцијата за безбедност и контраразузнавање (ДБК), во време на владеењето на СДСМ, јави телевизија „Алфа“.

Верушевски бил уапсен околу 22.30 часот, а засега нема информации кои се причините за апсењето на поранешниот висок функционер во МВР.

- Advertisements -

Од Министерството за внатрешни работи детали за акцијата најавија за утре.

 

Поврзани новости