Апелацискиот суд јавно ќе расправа за притворот на Сеад Кочан по барање на СЈО

by fokus 15:35
15:35

По барање на СЈО, утре Апелацискиот суд јавно ќе расправа за притворот на бизнисменот Сеад Кочан откако неговата одбрана поднесе жалба.

Сеад Кочан е првоосомничен во случајот „Труст“, а Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 му одреди притвор за случајот што го отвори Специјалното јавно обвинителство. По него е распишана меѓународна потерница.

Поврзани новости